Как мекотели могат да ви спестят време, стрес и пари.

Как мекотели могат да ви спестят време, стрес и пари.

Как мекотели могат да ви спестят време, стрес и пари.

Blog Article



Най-напредналите главоноги мекотели - октоподи, калмари и сепии - се хранят с всичко - от риба до раци до техните събратя безгръбначни; октоподите, по-специално, имат ужасни маниери на масата, инжектират своята мека плячка с отрова или пробиват дупки в черупките на двучерупчестите и изсмукват вкусното им съдържание.

Повечето двучерупчести имат чифт големи хриле, разположени в мантийната си кухина. Тези хриле позволяват на двучерупчестите животни да извличат кислород от водата (за да дишат) и да улавят храната; вода, богата на кислород и микроорганизми, се вкарва в кухината на мантията и се измива през хрилете.

Токсините на охлювите Конуси се отличават с висок и силно специфичен ефект. Сравнително неголямата му молекула позволява лесния му лабораторен синтез. Поради тези си качества токсинът на конусите е обект за изследване в неврологията.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Учители и дневни работници. Хората, които редовно влизат в контакт с малки деца, могат да имат повишен риск от предаване на този вирус.

Растителноядните мекотели се хранят с водорасли. Част от тях се хранят с едноклетъчни водорасли, които се остъргват с радулата от различни повърхности. Други консумират талусни водорасли като например различни кафяви водорасли, отново с помощта на радулата.

Тези подутини или кожни лезии са силно заразни и могат да се появят почти навсякъде по тялото.

Те се движат по дъното с помощта на пипала, изпълнявайки не само функциите за улавяне на храна и защита от врагове, но мекотели и функцията на движението.

Един вид мекотели, аплакофорите, са цилиндрични червеи без нито черупка, нито крака.

полжавите се најголема и најразновидна група мекотели. Главата им е добро развиена, стапалото е широко и рамно, а черупката има спирален облик.

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Можете да намалите риска от заразяване с предаване на състоянието с добри хигиенни практики.

е. тези, които живеят в езера и реки) и сухоземните (обитаващи сушата ) видове.

Вижте още: Октоподите – майстори на камуфлажа и сръчни ловци

Report this page